banner13

MHP’Lİ ADAYLAR ANKARA MECLİSİ BAŞKENT ANADOLU BİRLİĞİ MESUPLARI İLE BULUŞTU

Ankara Meclisi Başkent Anadolu Birliği Platformu, MHP Adayları ile bir araya geldi. MHP İl başkanlığında milletvekili adayları ile birlik üyelerinin buluşmasında zaman zaman karşı fikirlerin çatıştığı dikkatlerden kaçmadı. Özellikle Prof.Dr.Mevlüt Karakaya'nın " Ankara taşralarındaki ilçe ve köyler mağdur ediliyor " demesi toplantının en önemli dikkat çeken yönüydü. 

09 Mayıs 2023 07:30
MHP’Lİ ADAYLAR ANKARA MECLİSİ BAŞKENT ANADOLU BİRLİĞİ MESUPLARI İLE BULUŞTU

       MHP İl Başkanlığında gerçekleşen toplantıda; MHP İl Başkanı Turgay Başbuğ, Ankara Meclisi Başkent Anadolu Birliği Platformu Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol, MHP Ankara 1.Bölge Milletvekili Adayı Prof.Dr.Mevlüt Karakaya ve 3. Bölge Milletvekili Adayı Yaşar Yıldırım yaptıkları konuşmalarla önemli mesajlar verdiler.

        MHP ve Ankara Meclisi Başkent Anadolu Birliği Platformu üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda ilk konuşmayı Mehmet Akyol yaptı. Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol, “Önümüzde seçimler var. Bir gazeteci-yazar olarak sürekli Türkiye’de kamuoyu yoklamaları yapıyorum ama Ankara’da daha fazla yapıyorum “ diyen Akyol şunlerı söyledi: “

Çoğunlukla hemşehrilerimizin aday olduğu bölgelerde Milliyetçi Hareket Partisi adaylarına büyük bir sempati var, çünkü liste başlarını Ankaralı milletvekili adayları teşkil ediyor. Dikkat ediyorum her gittikleri yerde iz bırakıyorlar.

     Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, sayın il başkanımız ve teşkilatmızın kurucular kurulu üyesi Başkent Ankara Dernekler Federasyonu Genel Başkanı (Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi ) İdris Yavuz Cengiz lütfedip bizleri davet ettiler, kendilerine teşekkür ediyoruz.

      Bu arada teşkilatımızdan kurucular kurulu, icra kurulu ve yönetim kurulu üyelerimiz teşrifleri ile bizleri mutlu ettiler ki kendilerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

    Ardından sözü alan MHP Ankara 3. Bölge Milletvekili Adayı Yaşar Yıldırım, “Ankara’da siyaset yapmak çok zor “ ifadesi ile sözlerine başlayan Yıldırım devamla şunları söyledi: “ Burası metropol bir kent. Yıllar yılı siyasetle uğraşıyoruz. Ne kadar siyasetçiye hemşerileri, akrabaları, eşi dostu güç verirse o kadar güçlü olur.

     Bu bakımdan siyasetçinize sahip çıkmanızı istiyorum

    . Siyasi erki elde etmeden ne ticaret olur ne bürokraside yükselme olur.

     Siyasi erki elde edeceksin veya siyasi erk içerisinde güçlü olacaksın.

     Biz burada başkasının hakkını yemek için gayret etmiyoruz, biz başkası bizim hakkımızı yemesin diye gayret ediyoruz.”

     ANKARA TAŞRALARI GARİBAN KALDI

     MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara 1.Bölge Milletvekili Adayı Mevlüt Karakaya da yaptığı açıklamada şunları söyledi:

       “Hemşehri dernekleri son derece faydalı, bir işlevleri de ait oldukları o kente aidiyet duygularını arttırmaları. Aidiyet duygusu anlamında bakınca Ankara’mızın merkezin haricinde taşrası bu konularda gariban kaldı. Taşra daha çok merkeze taşınmış ve dışarısı siyasetin ya da metropol Ankara’nın nimetlerinden de hiçbir zaman faydalanmamış. İnanılmaz sorunları var.

      Ben bir gün kürsüde söyledim, Ankara’nın 600 milletvekili var. Ne olursunuz Ankara’yı da sadece merkezden ibaret sanmayın, bu Ankara’nın da bir taşrası var. Ankara’yı biz bir bütün olarak alıyoruz.

      Ankara’da madem Ankaralı adaylar istiyorsunuz, bunun yolu belli. Bunu davranışlarla da göstermeniz lazım. Biz Ankara’ya Ankaralılara hizmet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

     Toplantının sonuna doğru tekrar söz isteyen Ankara Meclisi Başkent Anadolu Birliği Başkanı Mehmet Akyol şunları söyledi: “ İktidar öyle bir kanun çıkardı ki, hem köyü bitirdi, hem de köylüyü.

     Bu kanun adı “ Büyükşehir Belediyesi Kanunu” bu kanunla köylerin hürriyetleri alındı, Köy unvanını bakanlığın adından çıkarıp atıldı, köylü toprağa, toprak da köylüye (çitçiye) küstü.

     Ülkemizde tarım ve hayvancılık bitince sapı samanı Bulgaristan’dan, patatesi soğanı Suriye’den, sığırı-davarı denizaşırı ülkelerden, buğday başta olmak üzere tarım ürünlerini Rusya’dan Ukrayna’dan hatta ABD’ den ithal etmek durumunda kaldık,

atalarımızın asırlar boyu ekip biçtikleri yerleri devlet gaspetti, aldıkları arazileri belediyeler, Milli Emlak, Hazine parsel parsel satıp harçlık yaptılar…

    Sayın milletvekilim sizler bu yasanın kalkması için TBMM açılır açılmaz yasının iptali veya ıslahı için önerge veren siz olacak mısınız?..

 ” Akyol’un eleştiri ve talepleri mahiyetindeki konuşmasından sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili adayı Yaşar Yıldırım şunları söyledi:

     “ O yasa Meclise gelince ben büyük mücadele verdim ancak milletvekili sayımız yeterli olmadığı için başarılı olamadık, ancak şunu ifade edeyim ki meclis açılır açılmaz ilk işim bu kanunun iptali veya ıslahı için gayret göstereceğim “ Toplantı Birliğin kurucularından Yozgatlılar vakfı başkanı Durak Turan Düz'ün şiir okuması ve katılımcıların birlikte çektirdikleri fotoğrafla sona erdi. Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.