banner13

BÖYLESİNE BİR İFTAR ORGANİZASYONU GÖRÜLMEDİ, SALONLAR KAFİ GELMEDİ ÇOK ÖNEMLİ BİR REKORA İMZA ATILDI

ANKARA MECLİSİ ve BAŞKENT ANADOLU PLATFORMUNDAN EFSANE İFTARLA TARİHE GEÇTİ 

20 Nisan 2023 07:50
BÖYLESİNE BİR İFTAR ORGANİZASYONU GÖRÜLMEDİ, SALONLAR KAFİ GELMEDİ ÇOK ÖNEMLİ BİR  REKORA İMZA ATILDI

      BÖYLESİNE BİR İFTAR ORGANİZASYONU GÖRÜLMEDİ, SALONLAR KAFİ GELMEDİ, KORİDORLARA MASALAR KURULDU O DA KAFİ GELMEDİ ÇÜNKÜ KATILANLARIN SAYISI BİNİ AŞMIŞTI, ÇOK ÖNEMLİ BİR REKORA İMZA ATILDI

* ANKARA MECLİSİ BAŞKENT ANADOLU PLATFORMU EFSANE İFTARLA TARİHE GEÇTİ

* Bekliyorduk ancak bu kadarı da fazla oldu. Bin sayısını aşan insan davete katıldı, bir salon doldu derken ikinci salon devreye sokuldu ancak o bile kafi gelmedi. Şu gerçeği kabul etmek gerekir ki, Mehmet Akyol ve arkadaşlarının Hakk için halka hizmet sevdası semeresini vermiş ve artık Ankara'dan Anadolu'ya açılım zamanı gelmiş durumda.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Mehmet Akyol, " Emeği geçen ve bu dev organizasyona imza atan başta tertip komitesinde yer alan dava arkadaşlarıma ve tüm katılımcılara minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Ve ifade etmek isterim ki ,

Bu muhteşem organizasyonun baş mimarları sizlersiniz , sizlere minnet ve şükranlarımı sunuyorum " dedi.

* Kurulları, kuralları ve kurucu simalarıyla Türkiye’nin en renkli, en vizyoner oluşumlarından biri olan Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu, rekor katılımlı muhteşem bir iftar sofrasında bir araya gelerek gövde gösterisi yaptılar.

* Bekliyorduk ancak bu kadarı da fazla oldu. Bin sayısını aşan insan davete katıldı, bir salon doldu derken ikinci salon devreye sokuldu ancak o bile kafi gelmedi.

Şu gerçeği kabul etmek gerekir ki, Mehmet Akyol ve hizmet sevdalısı arkadaşlarının Hakk için halka hizmet sevdası semeresini vermiş ve artık Ankara'dan Anadolu'ya açılım zamanı gelmiş durumda.

 

 

HABER / YORUM RIFAT ÇAKIR

Bekliyorduk ancak bu kadarı da fazla oldu. Bin sayısını aşan insan davete katıldı, bir salon dldu derken ikinci salon devreye sokuldu ancak o bile kafi gelmedi. Şu gerçeği kabul etmek gerekir ki, Mehmet Akyol ve arkadaşlarının Hakk için halka hizmet sevdası semeresini vermiş ve artık Ankara'dan Anadolu'ya açılım zamanı gelmiş durumda. 

  Kurulları, kuralları ve kurucu simalarıyla Türkiye’nin en renkli, en vizyoner oluşumlarından biri olan Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu, rekor katılımlı muhteşem bir iftar sofrasında bir araya gelerek gövde gösterisi yaptılar.

    Elit ekipler, üretken yöneticiler ve disiplinli prosedürleriyle el attıkları her konuda ülkemizin önünü açan klavuz hizmetlere imza atan bu kıymetler, kırsal kalkınma, şehir normları, tarım, sanayi, eğitim, istihdam ve sağlık başta olmak üzere bir çok alanda donanımlı neferleriyle beyin fırtınaları estirip fizibilite ve etüdü analitik asri projeler üretiyorlar.

     Branşında profesyonel birçok akademisyen ve teknokratlardan oluşan bilim kurulları, siyaset arenasının zirve isimlerinden teşkil icra mercileri, kalitesi akridite edilmiş asistanlar ve donanımlı uzmanların öncülüğünde araştırma ekipleri ve projelendirme heyetleriyle bir icraat makinası gibi işliyorlar. Şimdi diyeceksiniz ki, bunca niteliksiz oluşum, bunca tabela derneği ve vasıfsız birliklerin yeraldığı STK enflasyonunda böyle güzide ekip ve platformlardamı varmış diye hayıflanacaksınız.

     Evet istenirse oluyormuş. Gerçekten ülke ve millet adına umut veren böyle güzelliklere şahit olunca insanı huzur ve heyecan sarıyor. Aslında bu ekibin saymakla bitmez güzelliklerine geçmeden önce, onlara lokomotif ruhunu aşılayan Efsane Başkanları Gazeteci Yazar Mehmet AKYOL’dan bahsetmek gerekiyor.

    Toprağına sevda, insanına vefa, ülkesine hizmet düsturunu karakterine şiar edinen Başkan AKYOL, maiyetindeki herkesin uyumundan giyimine, sunumundan servisine, sırasından süresine sınırsız bir titizlikle müdahil oluyor. Mesai hassasiyetini önemserken, kuru kalabalık formatında nitelik barındırmayan toplantılara karşı çıkıyor.

    Her toplantının akil kurmaylar ve üretken heyetlerle yapılması ve bütünüyle yenilikçi fikirlerlerin yarıştırılması amacında özen gösterip, işine odaklanıyor, odaklatıyor. Basın ve bürokrasi tarihinin duayeni kimliğiyle rahmtli Cumhurbaşkanımız Turgut ÖZAL’ın en yakın mesai arkadaşlarından biri.

Yurt içi, yurt dışı birçok projede yan yana, diz dize çalışmışlar. Diplomasi nezaketi, hiyerarşik felsefesi, organizasyon yeteneği ve protokol inceliği kusursuz. Tüm devlet programlarında ülke adını yüceltmiş, vatandaş kimliğimize saygınlık kazandırmış.

     Başkan AKYOL çok yönlü hizmet veren meclisi ve platformuna hep elit ve akil kurmaylar dahil etmiş. Kimler yokki bu ekipte; Pisa kriterleri üstü bir eğitim modeli ve psikolojisi üzerinde projeleri olan bilgi, hitabet ve saygı abidesi Fuat TURGUT;

      Türk Dünyasının kültürel birliğinin tesisi ve Turan Konfederasyonun Milli mefkuresinde saygın ekipleriyle fedakar emekler harcayıp, gurur veren mesafeler kateden Erkin SABİT ve Murat ÇOBANOĞLU; İsmail UÇAKCI,

     Yüreğindeki samimi Ankara sevdasıyla Ankara kültürünü en iyi tanıtan Dr. Metin ÖZASLAN ve Mehmet BAKİ, hepsi birbirinden üretken bürokrat, teknokrat ve akademisyenlerden Ahmet ŞENOL, Dursun ACAR, Keriman GÖZALAN, Furkan GÜNER, Bilal BÜTÜN, Köksal ÜNLÜ, Prof.Dr.Ali AKMAZ, Prof.Dr.Anıl ÇEÇEN, Prof.Dr.Ali BİLGİLİ, Bakanlar, valiler, milletvekilleri onlarca birbirinden seçkin mümtaz simaların hepside bu çatı altında…

             Dün akşam bölgenin en büyük buluşma alanlarından biri olan 4 Mevsim Konferans Salonunda Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR, Ankara Meclisi ve Başkent Anadolu Platformu üyelerine seçme yemeklerden oluşan muhteşem bir iftar sofrası kurdu.

                                   BİZ BU ÜLKEYE SEVDALI DEĞİL KARA SEVDALIYIZ

     Siyaset, ticaret, bürokrasi, akademik camia, basın, sivil toplum örgütleri, kültür sanat ve iş dünyasından onlarca renkli katılımcının iştirak ettiği bu sofrada konuşan Başkan AKYOL; “Biz bu ülkeye sevdalı değil karasevdalıyız. Allah nasip etti bürokraside, basında, siyasette zirve makamlara ulaştık ve emekli olduk. yine çocuklarımızın geleceği, asaletli Türk Milletinin bekası ve mazlumların hayır duaları için son nefesimize kadar durmadan koşmak, yorulmadan çalışmak istiyoruz. Bu ruhu, bu vefayı yüreğinde taşıyan, bu vatana katma değer sağlamak isteyen kim varsa kolumuza girsin, takoz olacak, boş konuşacak, boş düşünecek şovmenler önümüze çıkmasın.

     Bizim yapılacak çok işimiz var” dedi. Güleryüzü, çalışkanlığı ve saygın şahsiyetiyle herkes tarafından sevilen Eğitim Duayeni Fuat TURGUT hocama Ankara Meclisi ve Başkent Anadolu Platformunun hizmet güzergahını sordum.

Dedi ki; “Biz eğitim, spor, sanat, siyaset, üretim, istihdam, tarım, sanayi her alanda birikim sahibi kıymetlerimizle insanımıza danışma hizmetleri verip, projelerimizle yön gösteriyoruz. Görevde olduğumuz müddetçe milletimiz ve Türk Dünyası böyle güzellikleri herzaman yaşayacak, tarihi, kültürel ve coğrafi bağlarını koparmadan asla birbirini unutmayacak, sürekli yardımlaşma, dayanışma ve güç birliği içerisinde olacaklar.” dedi.

     Doğu Türkistanlıların insani, ihsani ve irfani haklarını aydın fikirleriyle uluslarası boyutta savunan, onların sesini Sürgündeki Başbakanları sıfatıyla heryere duyuran Erkin SABİT ise; “Balkanlardan Çin Seddine, Adriyatik’ten Kitay’a kadar Türk Milleti tek yürek, tek bilek olmadıkça yaşanan lokal ızdıraplar sürekli içimizi yakmaya devam edecek. Biz barış içinde yaşayan, sofrası açık, alicanep, elicömert asaletli bir milletiz. Hanedanlık, izzet, ikram, hürmet ve yardımlaşma bizde emsalsizdir.

    Görüyorsunuz birimizin acısı yada sevinci hepimize anında yansıyor. Asalet, onur ve omurgalarıyla bilinen Türklerin yüreğinde herzaman eşsiz bir vatanseverlik, Yesevi çizgisinde Kur’an, İslam ve bayrak tutkusu olduğu herkesin takdirindedir. İşte biz gelecek nesillerimize bu emsalsiz karakterimizi, kültür ve geleneklerimizi gurur ve övünçle aktarmaya devam edeceğiz.” Derken, “Sadece benim değil, en küçüğümüzden, en büyüğümüze tüm Türklerin Turan idealinde bir Vatan tesisi için yapamayacağı hiçbir fedakarlık yoktur. Biz ülkemize, ülkümüze ve ilkemize sadakatle can vermeye yemin etmiş, törelerine tam bağlı muhteşem bir milletiz.” Dedi.

       Güzel insanlar biliyorsunuz dernek, federasyon, vakıf, platform, konfederasyon vs. gibi oluşumlarının asli görevi ve kuruluş gayesi temsil edilen şehrin tarihi derinliği, kültürel motifleri, geleneksel ritüelleri, gastronomik zenginliği, folklorik desenleri, coğrafik güzellikleri, iz bırakan insanları, etnoğrafik aksesuarları ve o şehri faklı kılıp öne çıkaran detay unsurlarıyla araştırmak, anlatmak, aktarmak ve tanıtmaktır. Hepsi için demiyorum ama, maalesefki bu oluşumların çoğuna bilgi ve birikimden yoksun, temsil ve hitabet yetisi sıfır, kültürel zenginlikleriyle ilgili merak edilen konulara sorulduğunda cevap veremeyen vasıfsız ve ilginç insanlar doluşuyor.

     Tabiiki bu cehaletten oluşan kuru kalabalıklar gerçek memleket sevdalılarını mahcup edip üzerken, kurnaz siyasetçilerin de nemalanmak için göz diktiği bir potansiyel oluşturuyor. İşte Ankara Meclisi ve Başkent Anadolu Platformu bünyesine aldığı her yönüyle gerçek kültür insanları ve memleket sevdalılarıyla kendini farkettirip göz dolduruyor. Genel Başkanı Mehmet AKYOL, diplomasi inceliğindeki asri görgüsü, donanımlı bilgisi, kültürü ve temsil yetisiyle tüm Anadolu illerinin her alanda şahlanarak kalkınması hedeflerinde, her ilin en nitelikli derneklerini oluşumuna dahil ederek Başkent merkezli bir Anadolu platformu oluşturmuş.

Çalışkan, üretken ve kaliteli şahsiyetlerden teşkil yönetim kurullarıyla da herdaim verimli ve güzel işler üretiyor. Turan Devletleri Teşkilatı Genel Başkanı Murat ÇOBANOĞLU Mehmet AKYOL için; “O milli ve manevi değerlerine sadık, töre ve geleneklerine bağlı, bize ait ritüelleri kusursuz yaşayıp-yaşatmak niyetinde emek harcayan gerçek bir fedakar, gerçek bir Başkan.. Emeğinde samimi, ekmeğinde cömert, sofrası açık, gönlü emsalsiz asalet, hanedanlık, misafirperverlik ve vefa örnekleriyle dolu kral bir dosttur.” Diyor.

Hacı Bayram Camii İmamı Abdulkadir ŞEHİTOĞLU’nun duygulu Kur’an tilaveti, Hocaların Hocası Prof.Dr.Hayrani ALTINTAŞ’ın gönül okşayan duaları, gerçek emek ve icraat sahibi bilge insanların konuşmaları, öze ve seçme yemeklerin zenginliği eşliğinde geçen muhteşem bir iftar programıydı. TBMM Başkan Vekili ve Parlementerler Birliği Onursal Başkanı Hasan KORKMAZCAN, TBMM Başkan Vekili ve Eski İçişleri Bakanı Mehmet GAZİOĞLU, Bayındırlık İskan Eski Bakanı Cengiz ALTINKAYA, Ulaştırma Eski Bakanı Prof.Dr. Enis ÖKSÜZ, Eski Milletvelillerimizden Beyhan ARSLAN (Denizli), Alaaddin nFIRAT (Muş), Gaffar YAKIN (Afyonkarahisar), Kemal ALŞBAYRAK (Kırıkkale), Ersönmez YARBAY (Ankara), Müjdat KARAYERLİ (Afyonkarahisar), Esat BÜTÜN (Kahramanmaraş), Züheyir AMBER (Hatay), Valiler, Belediye Başkanları, Akademisyenler, STK Başkanları, İş Adamları, Basın Mensupları, rütbeli komutanlar, özel misafirler ve yüzlerce katılımcı iki salondan dışarı taşarak araç park yerlerine kadar masalar açtırdılar.

Merkezi Ankara’da mukim bütün siyasi partiler, sendikalar, STK’lar, ticaret, bürokrasi, akademik camia, iş dünyası, eğitim ve meslek odalarının hepside Ankara Meclisi ve Başkent Anadolu Platformu’nun bu muhteşem iftarını konuşuyor.

Nezaket ve inceliklerle süslü bu güzel buluşmaya şahsımıda gururlandıran davetleri için bende ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Kalite, kalibre, kapsam ve kapasitesi yüksek birbirinden donanımlı değerlerin istikamet çizdiği bu güzergahta harcanan tüm emekler Ülkemiz ve Türk Dünyası için birer kazanca dönüşürken, yaşattıkları umut ve güzellikler insana mutluluk aşılıyor.

    Gayret ve fedakarlıklarına defalarca şahit olduğum bu oluşumun bilge insanlarına en samimi dualarımla gönüller dolusu selamlarımı iletiyor, böyle güzel insanların yanları ve yakınlarında olmanın mutluluk ve gururunu yaşıyorum. Hepinizde herzaman baştacımız olacak, herzaman gönüllerimizde kalacaksınız. Rıfat ÇAKIR 0537 587 27 80 [email protected] [email protected] [email protected]

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.