banner13

İYİ PARTİ’YE BİR LATFULLAH LAZIMDI

LÜTFULLAH Allah’ın lütfü demektir. Anlaşılıyor ki Ebeveyni bu adı koyarken Hakk’a olan bağlılıklarını simgelemiş. Bu konu manevi ileti bakımından büyük anlam ifade ediyor. 

11 Nisan 2023 06:22
İYİ PARTİ’YE BİR LATFULLAH LAZIMDI

* Konumuz bu olmasa da, bu düşünce yapısına bağlı olarak rahmetli Cumhurbaşkanımız Özal’ın “ Halka hizmet Hakk’a hizmettir “ düsturu ile siyaset sahnesinde yer aldığı ilk dönemlerden itibaren bu düşünce yapısına bağlı kalmıştır; daha doğrusu merhum Özal’ın rahle-i tedrisatında ders almış çok özel bir siyaset adamıdır Lütfullah Kayalar.

İYİ PARTİ’DE ÖNEMLİ BİR AÇIĞI KAPATACAKTIR

Şu gerçeği kabul etmek gerekir ki İYİ Parti iç ve dış mihrakların baskısından kurtulamayıp bir türlü kargaşa ortamını bertaraf edip Anadolu insanının gerçek sorunlarını beklenilen ölçüde gündeme taşıyamamıştır, yani merkezde bir parti olup bu açığı kapatması beklenirken bu sorumluluğu üstlenme zemini bulma konusunda yalın kalmıştır.

    İşte tam da bu sırda “geçte olsa” İYİ Parti’nin imdadına Lütfullah Kayalar yetişmiştir. İYİ Parti’nin asli görevlerinden biri olan Anadolu insanının düşünce yapısını hayata geçirmek, Anadolu’yu yeniden ayağa kaldırmak gibi bir hareketin içinde olamamıştır.

    Mesela, iktidar Tırım Orman Köyişleri bakanlığı’nın unvanından KÖY adını kaldırmış, Büyükşehir Belediye Yasası ile köyü-köylüyü mağdur etmiş, çiftçi toprağa, toprak da çiftçiye küsmüş, üretim ve verimlilik düşmüş, sapı-samanı, patatesi soğanı ve tarım ürünlerini ithal etmek durumunda kalmışız ama İYİ Parti bu konuyu gerektiği gibi (beklenilen ölçüde ) dile getirememiştir.

    İşte tam da bu sırada İYİ Parti’nin imdadına Lütfullah Kayalar gibi bir bilge kişi yetişmiştir.

   Şu gerçeği kabul etmek gerekir ki bütün bunlar ve benzeri olumsuzlukların ilacı Lütfullah Kayalar’dır. Bu bağlamda İYİ Partililer de, Andolu insanı da görecektir ki; Maliye Bakanlığı ve Tarım Orman Köyişleri Bakanlığı yapmış sayın Kayalar Türkiye’de çok şeyi değiştirecektir.

    İYİ Parti’nin değerli yöneticileri bu gerçeği görmüş ve Lütfullah Kayalar’ı milletvekili adayı yapmış, umarım Yozgatlılar da mübarek oyları ile sayın Kayalar’ı destekleyip yalnız Yozgat’a değil aynı zamanda tüm Anadolu’ya hizmet etme yolunu açacaklardır.

    Hatırlatmak isteriz ki Lütfullah Kaylar İYİ Parti için de, Yozgat için de, Türkiye için de Allah’ın bir lütfudur. ( M.A.)

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.