banner15

AYDIN KOLOĞLU İYİ PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Koloğlu İYİ Parti’den Ankara Milletvekili Aday Adayı oldu Allah nasip eder de TBMM milletvekili olarak girerse devlet ve milletin huzur ve refahı için hak, hukuk, adalet uğruna ne söylenmesi gerekirken hiç çekinmeden söylediği gibi hakikatin ise tam anlamı ile savunucusu olur. 

25 Mart 2023 06:05
AYDIN KOLOĞLU İYİ PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Tabii bu arada hatırlatmak istediğim bir husus var, TBMM çatısı altında- o salonda zor durdurulabilir. Asla hakikatten uzaklaşmaz, dalaverecilerle işbirliği yapmaz, sürekli geniş ufuklarda kulaç atmak ister, inanıyor ve güveniyorum ki söz konusu millet ve memleket olunca onu kimse durduramaz; hak ve hakikati mutlaka ama mutlaka söyleyecektir.

Biyografisine baktığınızda göreceksiniz ancak bir-iki cümle ile ifade edecek olursam o, bir deryadır, bir yüce dağdır ulaşılamayan, o bereketi savunur, üretimi, yetiştirmeyi savunur çünkü bunlar olmadan bed bereket olmaz ve O, Anadolu’yu savunur çünkü Anadolu insanı çalışkandır, üretkendir aynen kendisi gibi.

Değerli dava arkadaşımız sayın Aydun Koloğlu’na çıktığı yolda başarılar dilerim.

Ve Ankara Meclisi Başent Anadolu Platformu'na mensup arkadaşları olarak en önemli temennimiz İYİ Parti’nin değerli yöneticilerinin bu idealist dava adamını( Aydın Koloğlu'nu ) Ankara listesinin seçilebilecek bir yerine koymalarıdır.

Sayın Aydın Koloğlu, yolun açık olsun, bilmiş ol ki maddi ve manevi olarak arkanda biz varız, ben varım.

 Alo de yeter. Başarı dileklerimle.

                                 MEHMET AKYOL

         İşte Aydın Koloğlu’nun düşünceleri ve yayınladığı yazı metnin içinde var olan biyografisi, buyurun birlikte okuyalım. Yılların ötesinden itibaren milliyetçi bir çizgide siyasi hareketin içindeyim.

Okul yıllarında daha iyi bir demokrasi, daha iyi bir yönetim ile ilgili düşüncelerimi bulunduğum ortamlarda açıkladım. -Mahallî idareleri bir hücre gibi kabul ettiğimden mahallî idarelerin yönetime katılabilmesi için taslak proje hazırladım. -Çevre temizliği ve estetiği, yeşil alanların arttırılması konusunda taslak proje hazırladım. -Avaz Strateji ve Araştırma Derneği Eğitim Grubu olarak İYİ Partiye sunulmak üzere iyileştirilmiş Milli Eğitim Sistemi için rapor düzenledik. -Bu rapora eklenmemekle birlikte anaokullarının belediye mülkiyetinde olan binalarda sayısının arttırılması ve geliştirilmesi üzerine taslak çalışmalarım mevcuttur.

Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in Ankara Akyurt Mitingine katılmıştım. Kendisinin "mahkeme karar almadan ayrılmayacağım" kararlı ve dik duruşunu çok takdir ettiğimden onun her zaman yanında olmaya karar verdim.

Ankara Akyurt Anadolu Oteli'ndeki Parti Tüzüğü Değişikliği Kongresine oğlum Uğur Buğra ve yaşıtı dayı oğlunu tarihe tanıklık etmek üzere getirdim .720 delegenin tüzük değişikliğini kabul etmesine rağmen parti yönetiminin kongreye gitmeyeceği, asla partiyi teslim etmeyeceği öngörüsünde bulundum.

Bu öngörüme memleketimdeki dava arkadaşlarım, Ankara'daki siyasi birliktelik yaşadığım kimseler karşı çıktılar. Ancak gelişmeler ne kadar haklı ve doğru öngörülü olduğumu ortaya koydu. -İyi Parti kuruluşu ,Yenimahalle İlçe Teşkilatında çalışmalarda bulundum. Nazım Hikmet Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde Sayın Genel Başkanımın konuşmasını , Sayın İsmail Koncuk ve yazar Orhan Uğuroğlu ile birlikte takip ettik.

- ATO Congresium'daki toplantıyı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. - Ankara 2. Bölge Mv. Aday Adaylığı için müracaat ettim. Aday olmadığım halde 33 gün boyunca başta Şenol Sunat Hanım olmak üzere diğer adaylarla saha çalışmasında bulundum. - Üyesi olduğum çalışma masalarında, görev aldığım Milli Düşünce Merkezi Derneğinin, Merhum Sadi Somuncuoğlu'nun metin haline getirttiği İran vatandaşı Türk aydını Rahim Cevadbeyli'nin özgürlüğüne kavuşması için Sayın Akşener'in grup toplantısındaki konuşmasının bu bölümünü Türkiye'de ilk kez 1.20 saniyelik kısmını bölümleyip hem Türkiye medyasında hem de Azerbaycan'da izlenilmesini sağladık .

Özellikle İran'da kısa sürede 12 milyon kişi tarafından izlendi. Bu video bölümleme işini o tarihte grup başkan vekili olan Sayın Orhan Çakırlar'ın talimatıyla danışmana hazırladım . Van Geri Gönderme Merkezinde tutuklu bulunan Rahim Cevadbeyli'nin ziyaretine gidecek olan İyi Parti Heyeti Sayın Yavuz Ağıralioğlu, Feridun Bahşi ve Orhan Çakırlar ile birlikte Milli Düşünce Merkezinden iki arkadaşımla beraber Van seyahatine katıldık.

Türkiye'deki siyasi gelişmelerin kamuoyuna duyurulmasında katkıda bulunduk. -Grup toplantılarına düzenli olarak özellikle gençleri de davet ederek katıldım.

Grup toplantılarının kısa videolar biçiminde sosyal medyadan paylaşımını sağladım. -Kadına şiddetin önlenmesi, kadınların hakettiği sosyal yere gelmesi için siyasi bir görevim olmamasına rağmen Ankara'da Ankaragücü Süper Lig futbol karşılaşmalarında kadınların ücretsiz maç izlemeleri için Ankaragücü Kulüp Başkanı Fatih Mert'e dostluğumuza güvenerek bu düşüncemi ilettim .

Onun kulüp başkanlığı döneminde Ankara'daki hanımlar futbol müsabakalarına ücretsiz girdiler . -Mahalli idarelerin yeniden yapılandırılması, katılımcı demokrasinin yerleşmesine ilişkin taslak çalışmalarım mevcuttur . -Eğitimde sporun ve tiyatronun yaygınlaşması için siyasi olarak görev almam gerektiğini düşünüyorum.

ÖZGEÇMİŞ

Trabzon İli, Sürmene ilçesi Çarşı Mahallesi'ndenim. İlkokul, ortaokul ve liseyi Sürmene ilçesinde okudum. Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü 1980 yaz dönemi iyi derece mezunuyum. Çalışma hayatım Samsun Gazi Ortaokulu Türkçe öğretmenliğine 1982 depo ataması olarak başladı. Samsun İlkadım Ortaokulu Türkçe Öğretmenliği, Samsun Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmenliği, Samsun Endüstri Meslek Lisesi Edebiyat Öğretmenliği, Samsun 100.Yıl Lisesi Edebiyat Öğretmenliği ardından 1986-1998 tarihleri arasında Anadolu Metal Sanayi - Anadolu Su Arıtma üzerine genel koordinatör ve yönetim kurulu başkanı olarak çalışma hayatım devam etti.

Aralık 1998 tarihinde Ankara Mohaç Ortaokulu Türkçe Öğretmenliğine atamam yapıldı. 2000 yılında Akdere Ticaret Meslek Lisesi Edebiyat Öğretmenliği (Fatma Yaşar Önem Ticaret Meslek Lisesi) ile süren öğretmenlik hayatım Temmuz 2011 tarihi itibariyle emekli olmamla sona erdi. Ardından Anadolu Metal Sanayi - Anadolu Su Arıtma Sistemleri üzerine ticari faaliyetimi sürdürdüm. Bu arada çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelik ve yönetime katılma faaliyetlerim devam etti.

MESLEKİ BİLGİ, DENEYİM VE İLGİ ALANLARINIZ NELERDİR? EKLEMEK İSTEDİĞİNİZ BAŞKA BİR KONU VARSA LÜTFEN BELİRTİNİZ.

-Türkçe ve Edebiyat Öğretmenliği, Okul Zümre Başkanlığı ,Çankaya 9. Bölge Zümre Başkanlığı, Çankaya ilçesi Edebiyat Öğretmenliği Zümre Başkanlığı yaptım. - MEB Rehberlik Anlayışı kazandırma Sertifikası, -MEB Eğitimde Drama sertifikası -MEB Temel İngilizce sertifikası -MEB Bilgisayar ve İnternet Kullanımı sertifikası ,

-MEB Bahçıvanlık sertifikası almış bulmuyorum. -Şiir Okuma etkinlikleri, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzmanlığı yapıyorum. -Spor ve Futbol karşılaşmaları izleme, kitap okuma, tiyatro izleme, kırsal alanlara gezi düzenlemeleri ilgi ve faaliyet alanlarım içerisindedir. Halen, Açıköğretim Adalet bölümü ikinci sınıf tek dersli öğrenciyim.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.