banner13

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NUN YOZGAT'TA EL ÖPÜP DUA İSTEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hafta sonu geldiği Yozgat’ta çeşitli ziyaretlerde bulunduktan sonra Çamlık otelinde partisince düzenlenen toplantıda kanaat önderleri ,STK temsilcileri ve muhtarlarla biraraya geldi. Toplantıya Yozgat Eski milletvekillerinden ( Başkent Anadolu Platformu Planlama kurulu Başkanı ) Yusuf Bacanlı, duayen gazeteci Osman Hakan Kiracı da katılarak Kılıçdaroğlu’na değişik konularda soru yönelttiler. 

01 Kasım 2022 07:39
CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NUN YOZGAT'TA EL ÖPÜP DUA İSTEDİ

       Yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 2.yüzyıla kararlı bir şekilde gireceğini ve 6 liderin aynı şeyleri düşündüğünü belirterek " Bir yol ayrımına geldik. Otoriter rejimden yana mı olacağız, demokrasiden yana mı olacağız? Biz demokrasiden yanayız, demokrasiyi savunuyoruz.

     Herkesin düşüncesini özgürce ifade ettiği bir Türkiye istiyoruz" dedi. Sivas’ tan Yozgata gelirken uğradığı Bahadır kasabasında halka hitap eden, Yozgat kent merkezinde bundan kısa bir süre önce vefat eden emekli bürokrat İbrahim Özel’in yakınlarına başsağlığı ziyaretinde bulunan, Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfında Dr.Ali Şakir Erginle görüşen ve daha sonra Çamlık otelinde Yozgat’ın kanaat önderleriyle buluşan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,bu toplantıda konuşan kanaat önderleri ile STK temsilcilerinin sorularını yanıtlayıp önerilerini değerlendirdi.

                          TOPLANTIDA 14 KİŞİ KONUŞTU

   CHP genel başkan başdanışmanı Prof.Muhammed Çakmak’ın yönettiği toplantıda ilk konuşmayı yapan Kemal Kılıçdaroğlu, programda söz alan konuşmacıların kendisine her türlü soruları, önerileri ve her türlü eleştirileri çekinmeden ifade edebileceklerini söyledi. Prof.Muhammed Çakmak daha sonra toplantıya katılan davetlilerden sırasıyla Avukat Ruhi Bacanlı,emekli bürokrat Mustafa Çağlayan,Yozgat eski milletvekili Yusuf Bacanlı, Gazeteci Osman Hakan Kiracı ,Yozgat Baro başkanı Muhsin Ayanoğlu , DYP eski il başkanı Turgay Çelikkaya, Akademisyen Prof.Dr. Naci Şahin, Bağımsız belediye başkan adayı Bekir Korkmaz, Ziraat Odası başkanı İsmail Açıkgöz, Devecipınar kasabasından muhtar Mehmet Ünalan, Yenifakılıdan Muammer Karahasanoğlu ,Gençleri temsilen Ümit Karabacak ve emekli bürokrat Ferhat Erdem’e söz verdi.

    Toplantıda söz verilen konuşmacılar,Ülke ve Yozgat gündemindeki konuları dile getirdiler. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda CHP lideri Kılıçdaroğlu dile getirilen konu, soru ve eleştirilerin tümüne yanıt verdi. Kılıçdaroğlu yaklaşık 2,5 saat süren toplantının ardından akşam saatlerinde Ankara’ya hareket etti.

                        BAHADINDA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

   CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sivastan Yozgata gelişinde Sorgun ilçesine bağlı Bahadın kasabasına uğradı. Bahadında büyük bir ilgiyle karşılanan Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Yurtseven Bozdemiri makamında ziyaret ettikten sonra burada halka hitap eden CHP lideri Kılıçdaroğlu "Belediye Başkanı'nız Ankara'ya her gelişinde sizin selamlarınızı getiriyor. Ben de Başkan'ıma söylüyorum, benim selamlarımı da götürün diye. Yüreğimiz bir, inşallah çok güzel şeyler olacak.

              Bundan emin olmanızı isterim" diye konuştu. Kılıçdaroğlu,konuşmasını daha sonra şöyle sürdürdü : "Gerçekten de çok güzel bir ülkemiz var ve bu güzel ülkemizde, hepimiz huzur içinde yaşamak istiyoruz, bütün mücadelemiz bunun için. Hiç kimsenin inancı, hiç kimsenin kimliği, hiç kimsenin yaşam tarzı, siyasete konu olmasın. Siyaset dediğiniz, vatandaşın dertleriyle ilgilenir, vatandaşın sorunlarıyla ilgilenir. İşsiz varsa işsizle, emekli geçinemiyor emekliyle ilgilenir. Çiftçi ektiği ürünün karşılığını alamıyor, bunun karşılığını alabilmesi için, alın terinin karşılığını alabilmesi için siyaset kurumunun ona destek vermesi lazım. Evlatlarımızın, çocuklarımızın umutlarını yurt dışına değil, umutlarını kendi ülkelerine bağlamaları lazım, kendi ülkelerinde gelecek aramaları lazım." Kılıçdaroğlu, konuşmasında 6 muhalefet partisinin genel başkanlarının bir araya geldiğini anımsatarak, "6 lider hepimiz aynı şeyleri düşünüyoruz, güzel bir Türkiye'yi düşünüyoruz.

      Güzel bir Türkiye'de bütün vatandaşlarımızın huzur içinde yaşamasını istiyoruz" ifadelerini kullandı. Belediye Başkanı'nın halk için çalışarak emek harcadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Sizin sorunlarınızı çözmek için çaba harcıyor. Bana söyledi, inşallah buraya doğalgaz da gelecek, o açıdan da rahat edeceksiniz. Bütün arzum sizler bu ülkede huzur içinde yaşayın, bütün arzum bu." dedi. Siyasette zaman zaman tartışmalar olduğunu, bunu da vatandaşların yakından izlediğini aktaran Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti: "Ama bir şeyden emin olmanızı isterim, bu kardeşinizin tek hedefi var, güzel bir ülkede 85 milyonun huzur içinde yaşamasıdır. Tek amacım budur, bu amaç için çalışıyorum. Eleştiriler olur, meydan okumalar olur, hiçbir endişeniz olmasın. Bay Kemal hiçbir mücadeleden bir adım bile geri adım atmaz, hiç merak etmeyin. Cesareti olanlar, yüreği olanlar karşımıza çıkarlar. Onların televizyon kanalları var, onların gazeteleri var. Ne istiyorlarsa, istiyorlarsa yalnız, istiyorlarsa bakanlarıyla, istiyorlarsa danışmanlarıyla, istiyorlarsa yandaşlarıyla hep beraber çıksınlar.

    Bu kardeşiniz tek yürek çıkacaktır, yürekliyiz biz, endişeniz olmasın." Herkesle dost olmak, kardeş olmak, beraber olmak, ortak mücadele etmek, ortak bir ülkü, ortak bir hedef, ortak bir ideal belirlemek için mücadele ettiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: "Bu mücadelemiz inşallah sizlerin desteğiyle seçimlerde son bulacaktır. Tek isteğim var, seçim geldiği zaman sakın ola ki 'ya boş verin sandığa biz gitmesek de bir şey olmaz, bir oydan bir şey olmaz' demeyeceksiniz. Hepiniz ama hepiniz sandığa gideceksiniz, oylarınızı kullanacaksınız, seçim sonuçlarına bakacaksınız. Sandık görevlileri görevini yapıyor mu, yapmıyor mu? Onlara da bakacaksınız. Sandık görevlisi görevini yapmıyorsa il başkanımız burada, ilçe başkanımız burada, onlara da söyleyeceksiniz. Herkes görevini yapacak, sandıklara sahip çıkacak, oylara sahip çıkacak. Şöyle bir endişe yaratıyorlar, 'efendim işte oy olur, seçimler olur bunlar şunu yaparlar, bunu yaparlar, ayak oyunları yaparlar.' Hiçbir oyun bize sökmez, en büyük güç millettir, halktır ve biz mutlaka iktidarı kucaklayacağız, sizin için kucaklayacağız. Bir yol ayrımına geldik. Otoriter rejimden yana mı olacağız, demokrasiden yana mı olacağız? Biz demokrasiden yanayız, demokrasiyi savunuyoruz. Herkesin düşüncesini özgürce ifade ettiği bir Türkiye istiyoruz. Yapılan her harcamanın hesabının vatandaşa verildiği bir Türkiye istiyoruz. Evlatlarımızın güzel okullara gitmesini, iyi öğretmenler tarafından yetiştirilmesini istiyoruz. Bundan emin olun."

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.