banner9

Başkent Ankara Platformu Genel Başkanı Mehmet Akyol’dan Gelecek Parti Genel Başkanı Davutoğlu’na sürpriz teklif:

ALİ BABACAN İLE PARTİLERİNİZİ RESMEN BİLEŞTİRİRSENİZ İLK SEÇİMDE % 17 İLA % 20 OY ALIRSINIZ 

08 Ocak 2022 21:26
Başkent Ankara Platformu Genel Başkanı Mehmet Akyol’dan Gelecek Parti Genel Başkanı Davutoğlu’na sürpriz teklif:

TOPLANTININ İLK KONUŞMASINI YAPAN BAŞKENT ANKARA PLATFORMU GENEL BAŞKANI MEHMET AKYOL, “ GENEL BAŞKAN SAYIN DAVUTOĞLU VATANPERVER, DEVLETİ İYİ TANIYAN, DÜRÜSTLÜĞÜ VE İLKELİ OLUŞU İLE TANINAN VE GÜVENİLİR BİR VATAN EVLADIDIR “ DEDİ.

      * Başkent Ankara Platformu ve Ankara Meclisi Derneği’nin İdari Mekanizmasında yer alan 87 kişiden oluşan bir heyet Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile önemli bir toplantı yaptı. Organizasyonu Gelecek Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı, Ankara Meclisi ve Başkent Ankara Platformu’nun Kurucusu, Ankara ve Civarı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Alaettin Süer yaptı.

     Gündemdeki konuların masaya yatırıldığı buluşmada, Platformun Genel Başkanı Mehmet Akyol Davutoğlu’na atfen sürpriz bir konuşma yaparak Davutoğlu'nu şaşırttı.

      " Memleketiniz Taşkent'e giderek sizin ve aile efradınızla ilgili araştırma yaptım” diyen Akyol, bu çalışmayı o zamanlar köşe yazarı olduğum Yenişafak Gazetesi ve sahibi olduğum Haslet Dergisinde yayınladığını ifade eden Akyol şunları söyledi:

      "Memleketiniz Taşkent'e giderek sizin ve aile efradınızla ilgili araştırma yaptığını ve bu çalışmalarını o zamanlar köşe yazarı olduğu Yenişafak Gazetesi'nde ve sahibi olduğum Haslet Dergisinde yayınladığını ifade eden Akyol şunları söyledi: " Siz 4 yaşınızdayken anneniz vefat etmiş ( Allah rahmet etsin ) sizi halanız ve teyzeniz büyütmüşler.

       Babanız İstanbul'a gitmiş ve orada ticarî hayata atılmış. Babanız kazancının belli bir bölümünü hayır ve hasenata ayıran bir zat-ı muhteremmiş. Bu bağlamda İstanbul’da bir vakıf kurmuş ve öncelikle memleketi Taşkent’e yatılı bir İmam Hatip Okulu yaptırmış bilahare hemşerilerinin toplumsal manada ihtiyaç duyduğu konulara maddi ve manevi destek vermiş.

       Aile mezarlığında gidip ebeveyninizin kabirleri başında dua ettim. Alaettin Keykubat çeşmesinden su içtim, ( Şimdilerde mahalle olan) Avşar kasabası Belediye Başkanının daveti üzerine kasabaya gidip incelemelerde bulunduktan sonra vatandaşlarla hasb-ıhal ettik.

        * Taşkent' e iki nedenle gitmeye karar vermiştim:

        1- Rahmetli Cumhurbaşkanımız Özal ile Sayın Ahmet Davutoğlu'nun ( aşağı-yukarı ) aynı düşünce yapısına sahip oldukları için;

        2. Günden güne trendi yükselen ve bir nevi vatan-millet sevdalısı haline gelen, ilim ve irfan adamı olmasının yanında devleti iyi tanıma özelliğine sahip olduğu kanaatine vardığım Sayın Ahmet Davutoğlu ve ebeveyni ile ilgili araştırma yapmak için gittim. İyi ki de gitmişim. İyi ki de Davutoğlları ailesi gibi mümtaz bir yapıyı tanıma fırsatı bulmuşum. Taşkentlilerle mutlu 2 gün geçirmiş; bu vesile ile bir kez daha Anadolu insanının özünü ve hasletini araştırma gayretime ivme kazandırmış oldum.”

       MERKEZDE YENİ BİR PARTİ KURMA ARAYIŞLARI HALA DEVAM EDİYOR

        Yüzlerce siyasi partinin kurulmuş olduğuna işaret eden ve hali hazırda bu anlamda çalışmalar yapıldığını söyleyen Akyol konuşmasını şöyle sürdürdü:

       “ Sayın Genel Başkanım, siz iyi bir Türk, dindar bir alenin müstesna bir evladısınız; başka bir ifade ile tam anlımı ile benim de hassasiyet gösterdiğim “ Türk-İslam Felsefesi ile mücehhez bir insansınız

       Devlet adamlığınız tartışma götürmez, siyaseti iyi bilen ve milletin derdine derman olabilecek hatta güven duyulan bir parti genel başkanısınız.

       Ancak hemen itirafta bulunayım ki, bu siyaset sahnesinde sizin gibi münezzeh siyaset ve devlet adamlarının işi kolay değil.

       Bu nedenle-izin verirseniz- bir öneride bulunmak istiyorum; en doğrusu Ali Babacan’ın genel başkanı olduğu Deva Partisi ile her bakımdan resmen birleşmeniz lazım. ‘ Resmen birleşmek yerine, zaten ittifakların birisinde bir bakıma zorunlu olarak yer alınması gerekecek ‘ denilebilir. Fakat bu sizin partinize de sayın Babacan’ın partisine de 3-5 milletvekili kazandırmaktan öteye gitmez.

      Bu önerimi sunarken gerekçemi de otaya koymak istiyorum:

      ‘ Kurulmuş 100’ün üzerinde parti var, ancak hala merkezde yeni bir parti kurma çalışmaları devam ediyor. Şayet Gelecek Parti ile Deva Partisi birleşirse hem vatandaşa güven gelir, hem de sağda yeni bir parti kuruluş çalışmalarına gerek kalmaz.

       Ayrıca bir araştırma ve çalışmamı da arz etmekte yarar mülahaza ediyorum: ‘ Bugünkü şartlarda sizin partiniz ile Deva Partisi’nin alacağı oy oranı % 7’lerde görünüyor, ittifak hareketine girdiğiniz takdirde oy oranı yine bu oranda olur.           Ancak…

      * Evet, ancak Gelecek Partisi ile Deva Partisi tek çatı altında resmen birleşirse bu oran % 17’lere% 20'lere ulaşır. “

AHMET DAVUTOĞLU: MİLLETİMİZİN HUZUR VE REFAHI İÇİN BİZ HER ZAMAN FEDAKAR DAVRANDIK BUGÜN DE AYNI FEDAKARLIĞI YAPARIZ

  Akyol’un bu teklifini pür dikkat dinleyen Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu şunları söyledi:               “ Sayın Babacan ile şahsi dostluğumuz vardır. Benim Başbakan olduğum zamanda o yardımcımdı. Parti içinde her konuda işbirliği içindeydik ve iyi anlaşıyorduk. Parti içinde zuhur eden bazı anlaşmazlık sonucu ayrılma kararları gün yüzüne çıkınca o parti kurma çalışmalarına başladı ve alt yapısını oluşturdu. Ben tam da bu sırada parti kurmaları halinde maddi ve manevi olarak destek vereceğimi söyledim. Ancak olumlu bir sonuç alamadım. Ancak biz onlardan daha önce partimizi kurduk. Bilahare partilerimizin genel başkanları olarak zaman zaman görüştük. Teklifinizi bir de Babacan ile görüşün. Biz memleket ve milletimiz için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız.

        “ Genel Başkan Davutoğlu konuşmasının sonunda, toplantıya katılanları memleketi Taşkent’te misafir etmek istediğini ve bundan onur duyacağını ifade etti.

     *    Katılımcılar teker teker kendilerini takdim ettikten sonra toplantı, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

    

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.