ZİRVEDEKİLERE BİR ÜNLÜ İSİM DAHA KATILDI

* Ankara Meclisi’nin koordine ettiği önemli çalışmaların olduğunu defalarca anlatmaya çalıştık. Kimi devlet adamı, kimi siyaset, kimi ilim ve irfan sahibi eğitimci- yazar, kimi şair, kimisi halk ozanı, kimisi üretici, kimisi de değişik özellik ve güzelliklere sahip. Tabii söz konusu iyilik, güzellik, kültür ve sanat olunca hacmimiz günden güne genişliyor. Öylesine istisnai özellikleri olan dostlar var ki değerine değer katmayı bırakınız özelliğini ve maharetini anlatmaya bile cesaret edemiyor insan. 

11 Kasım 2021 16:42
ZİRVEDEKİLERE BİR ÜNLÜ İSİM DAHA KATILDI

      Ankara Meclisi’nin koordine ettiği ZİRVEDEKİLER bölümüne ünlü bir isim daha katıldı. Ortodonti Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Oğuz Öztoprak. Babası Diş Hekimi Dr. Muzaffer Öztoprak ( Aslen Ispartalı ) Annesi Ankara Kızılcahamamlı Diş Hekimi-AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi-Ankara Milletvekili Dr. Remziye Öztoprak…

     Prof. Dr. Mehmet Oğuz Öztoprak 1978 de Ankara’da doğdu. 1996 yılında TED Ankara Koleji Lisesi’nden, 2001 yılında ise Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olarak Diş Hekimi unvanı aldı. Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında 2001-2005 yılları arasında uzmanlık eğitimini yaptı.

Askerlik hizmetini 2005-2006 yılları arasında Denizli Asker Hastanesinde Tabip Teğmen olarak tamamladı. 2006-2012 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda Yard. Doç. Dr. 2013-2014 yıllarında aynı fakültede Doç. Dr. olarak çalıştı ve Klinik Şefi olarak görev yaptı. Çene ortopedisi ve diş hareketi alanında ciddi araştırmalara imza attı ve ulusal ve uluslararası sunumlarda ödüller aldı. 2018-2019 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Öğretim Üyesi ve Ortodonti bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Aynı Üniversitede 2019 Yılında Profesör ünvanı aldı. 2020 Yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Profesörlük kadrosuna atanmış ve Fakülte Kurucu öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. Aynı Üniversitenin Klinik Bilimler ve Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı ve Fakülte Senato Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. 2013 Yılında Dentapolitan Diş Hastaneleri Grubunu kuran Dr. Öztoprak Halen bu kurumda Yönetim kurulu başkanlığı ve medikal direktörlük görevini sürdürmektedir. 2011 yılından itibaren şeffaf plaklar ile ortodontik tedavi yapan Dr. Öztoprak’ın birçok Uluslararası dergilerde yayınlanan bilimsel araştırma makalesi, çok sayıda ulusal dergilerde yayınlanan araştırma makalesi ve kongrelerde bildirileri ve sunumları vardır. * Sayın Öztoprak’ın ilk makalesini önümüzdeki hafta yayına vereceğiz.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.