banner6

PTT, KÖYLERİMİZDE REZİLLERİ YAŞIYOR

* Önce mahalle dediler şimdi de “ Kırsal mahalle “ unvanı ile anıyorlar köylerimizi. İktidar öyle bir yanlışlığın içine giriftar oldu ki, yaptıkları olumsuzluk her tarafı etkiliyor. İşte size bir örnek... 

02 Ağustos 2021 08:15
PTT, KÖYLERİMİZDE REZİLLERİ YAŞIYOR

Büyükşehir Yasası ile Köylerimiz mahalle oldu ancak, şehirdeki mahallelerin imkanlarından yararlanamıyor. Mesela, şehirde postacı herkesin adresine gönderiyi bizzat veriyor, ancak köylerde gönderiler muhtara bırakılıyor. Muhtar da canı isterse dağıtıyor, istemezse dağıtmıyor.

       -- Bu konuda onlarca muhtarla görüştük; tamamı “ Posta dağıtıcılığı bizim sorumluluğumuzda değil, biz PTT’nin dağıtıcısı değiliz “ ifadesini kullanıyorlar ve büyük tepki gösteriyorlar.

      -- İlçelerdeki posta dağıtıcıları da haklı çünkü yeterli dağıtıcı eleman yok !...

      -- Bu durumda PTT’nin ilçedeki şube müdürleri çaresiz kalıyor.

     -- Türkiye genelinde durum böyle.

    -- Ancak Ankara’da olay felaket boyutunda (!)

    -- Mesela okuma alışkanlığını geliştirme kapsamında “ Ankara Meclisi ve Başkent Ankara Platformu ” olarak okuyup gelişsinler, gönderdiğimiz kitapları, dergileri, gazeteleri okusunlar, aile efradına, çoluğuna-çocuğuna, konu komşusuna okutsunlar; okutsunlar ki fikren gelişsinler, daha çok çalışsınlar-daha çok üretsinler, daha çok yetiştirsinler.    Memleketimize ve milletimize hayırlı hizmetlerde bulunsunlar…

   -- Ne gezer!…

   -- Bizim PTT’ye bedel ödeyerek gönderdiğimiz dokümanlar gazeteler (vs) ellerine geçmiyor ki !...

   -- Şehirlerde de böyle zayiatlar az sayıda oluyor (İsteyene adresleri takdim edebiliriz ) ancak söz konusu köyler olunca gönderiler yerine ulaşmıyor, yani PTT dağıtıcıları ile muhtarlar arasında kaynıyor.

                        KİM SUÇLU PEKİ ?..

        --  Suçlu aradığımız yok; çünkü arada çaresizlik var !.

     -- Yüz on pare köyü bulunan bir ilçede PTT ( köyler için ) 3 dağıtıcı ihdas ediyorsa bu uygulamadan verimlilik beklenebilir mi, hizmet alınabilir mi ?...

   -- Bu bağlamda ilçede görevli müdür ve yardımcıları, dağıtıcıları sorumlu kabul edilebilir mi?

    -- Postacı suçlu değil, ilçe müdürü suçlu değil, il müdürü ve ilçe müdür yardımcıları ve personel daire başkanı suçlu değil….

    --  O halde kim suçlu ?...

    -- Biz suçlu aramıyoruz, hizmet akışını zorlaştıran ve bilgisizce hareket eden kanun yapıcılarını suçlu olarak görüyoruz.

    -- Eskiden kâr oranı ve imkanları elverişli PTT’yi mağdur edenleri, israf çukurunda yüzdürenleri, zarar etmesine sebep olan yöneticileri, devlet kademelerindeki ağalarını, işinin erbabı olamayan ancak büyük rakamlarla maaş alanları, Hakk için halka doğru-dürüst hizmet etmeye ve onların “ Kırsal Mahalle “ bizim köy dediğimiz yerleşim alanlarına daha çok hizmet akışının doğru-dürüst sağlanmasını istiyoruz.

     -- Unutulmasın ki “ KÖY demek hürriyet demektir.

                                                                          MEHMET AKYOL

                                             ilimveirfan@hotmail.com   0530 464 63 77  Whatsapp Tel: 0532 169 63 77

                                                                  www.ankaramelisihaberleri.com - Hakkımızda 

    

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.