banner6

İSTANBUL HEGEMANYOSU VE KORKU DEVLETİ KÂBUSUNDAN KURTULMAK DURUMUNDAYIZ

* Organizasyonun baş mimarı Çorum Dernekler Platformu Başkanlar Kurulu Başkanı, Tarihçi- Yazar İsmail Küçükkaya, Yozgatlılar Vakfı Başkanı, Edebiyatçı-Yazar İLESEM Ankara Şube Başkanı Durak Turan Düz, Tarih Araştırmacısı ve Yazar Baki Yaşa Altınok ile birlikte Karacakurt Türkmen Derneği Başkanı Serdar Güneş ve arkadaşlarının daveti üzerine Kırşehir ve Mucur’da toplantılara katılan, bazı ziyaretlerde bulunan Başkent Ankara Platformu ve Ankara Meclisi Genel Başkanı (Gazeteci-Yazar ) Mehmet Akyol izlenimleri ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. Mehmet Akyol şunları söyledi: 

27 Haziran 2021 07:20
İSTANBUL HEGEMANYOSU VE KORKU DEVLETİ KÂBUSUNDAN KURTULMAK DURUMUNDAYIZ

“ Bir daha gördük ki Anadolu insanı vatanı ve milleti uğruna yapamayacağı hiçbir fedakarlık yok. Anadolu halkı toprağına sahip çıkıyor, bağına-bahçesine, tarlasına-tabanına sahip çıkıyor. Üretim ve verimliliği artırmak için her türlü fedâkarlığı yapmaya hazır görünüyor. Ancak istiyorlar ki devlet Anadolu insanına sahip çıksın.

İSTANBUL’A ÇILGIN PROJELER, ANADOLU İNSANINA NASİHAT

     Anadolu halkı az ile yetinmeyi bilen insanlardır. Kanaatkardır. Sabretmesini bilir. Ancak bazı gerçekleri de görmüyor değildir. Mesela İstanbul’da nice çılgın projeler hayata geçirilirken ve hatta bu uygulamalar israf noktasına gelmişken “ sabrın da bir sonu vardır, yeterse yeter “ demesini de bilir. Bu haksızlığın, bu eşitsizliğin bertaraf edilmesi lazım. Bunun için İstanbul hegemonyasının ortadan kalkması lazım; unutulmasın ki Anadolu halkı söz sahibi olmadan, Anadolu düşüncesi kaim olmadan adil sitemden söz edilemez.”

     POLİS DEVLETİ VEYA KORKU DEVLETİ OLMAK BİZE YAKIŞMIYOR

       Bu çağda, Türkiye gibi hür ve demokrat bir devlet olması gereken ülkemizin adeta bir polis devletiymiş gibi görüntü vermesi veya sanki baskı rejimi ile yönetiliyor gibi yanlış bir anlaşılmanın zuhur etmesi idare edenlere de, halkımıza da yakışmıyor diyen Akyol devamla şunları söyledi: Anadolu’nun muhtelif il ve ilçelerinde toplantılar yapıyor, vatandaşlarla ülkemizin sorunlarını tartışıyor-bilgi sahibi oluyoruz. Edindiğimiz genel intiba hiç de olumlu değil. Mesela, Anadolu yollarında trafik polisleri sürücüleri öylesine baskı altına almış ki sürücüler korkularından doğru-dürüst araçlarını kullanamıyorlar, büyük bir tedirginlik içindeler. (Aslında bu uygulamadan o pırlanta kalpli emniyet mensupları bile rahatsız.) Allah korusun radara bir yakalandınız mı yandınız demektir…

      Ceza fahiş, züzlerce lira ödemek zorunda kalıyorsunuz. Hızınız arttıkça cezanız da artıyor. Af yok, hata yapmanız, mazeretinizin olması diye de bir şey yok. * Bu iktidar, senelerdir bütçede açık olduğu zamanlar vatandaşa ceza yapmanın yöntemlerini icraat safhasına koydu, belli ki aynı fiiliyat hala devam ediyor. ... Şu gerçek unutulmamalı ki, ekonomik sıkıntılar, zengin bir zümrenin halkımız üzerindeki hükümranlığı, Pandemi belasından gına getiren halkın bir de olur olmaz ağır cezalarla karşılaşması vatandaşın gına getirmesine neden oluyor. Umarız ki devletimizin idari mekanizmasını elinde bulunduran iktidar mensupları Anadolu insanının, dar gelirlilerin ve orta hallilerin, çalışıp üretim yapanların kadri kıymetini bilirler de bundan böyle daha adil bir yönetim şeklini hayata geçirirler.”

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.