banner6

KIZILCAHAMAM GERÇEĞİ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

* Tarihten gelen önemi ve tabiat güzellikleri ile değil yalnız birçok özelliği ile destansı bir yapıya sahiptir Kızılcahamam. Anlatılamaz Kızılcahamam gidip görmek ve hatta yaşamak lazım. Hatta yalnız şehir merkezi itibarı ile değil, köyleri ile de bir başkadır. Doğanın, havanın, oksijenin, suyun, dağlarının taşlarının, hatta kayalarının bile bir başka özelliği vardır anlatılmakla bitmeyen. 

22 Mayıs 2021 14:57
KIZILCAHAMAM GERÇEĞİ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

* Tarihi araştırdığımızda bile birçok ayrıntılarla karşılaşırız. Mesela bu diyarda yaşayanların ÇITAK Türklerinden oluştuğu söylenir; ancak Çıtaklarla ilgili yeterli bilgiye sahip olunmamış şimdiye kadar. Biz bu konuda ciddi bir araştırma yaptık, hem de Dünya ve Türkiye genelinde. Evet, Kızılcahamamlılar çoğunlukla Çıtak Türkleri ırkına mensup… Ne var ki bir ayrıntı şimdiye kadar gün yüzüne çıkarılamamış. O da şu: Oğuz boylarından mı yoksa?... ( Anadolu’ya geliş hikayesi incelendiğinde Çıtakların Oğuz boylarından olmadığı, Oğuzlar kadar güçlü bir boy olan Çiğiller vardır. İşte Çiğiller demek Çıtaklar demektir. Bu konuda çok geniş bir araştırma yaptığımı, tarihçilerden, ilim ve irfan sahibi birçok arkadaştan yararlandığımı, hatta bazılarının günler-aylarca araştırma yaptığını söylersem mübalağa yapmış sayılmam. Bu konuda önemli bir çıkış yapacağımı ifade etmek isterim.)

 

KIZILCAHAMAM VE BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN ACAR Bugünkü yazımızın konusu Kızılcahamam da değil, Süleyman Acar… Göreve geldiği ilk günlerde bir haberimiz üzerine “ Her türlü haberi yap ancak Süleyman Acar Kızılcahamam Belediyesi’ni şu kadar borçla devraldı diye yazma lütfen!.. “ demişti. Aradan iki aydan fazla zaman geçti, ilçe merkezinde ve özellikle de kenar semtlerdeki çalışmalar, sosyal ve kültürel yapıtlar her gün biraz daha öne çıkıyor ve başkan Acar ilçede ve hatta Ankara ilçe belediyeleri arasında öne çıkan başkan olarak dikkat çekiyor. Aslında benim fıtrıyâtımda kusur arama yoktur. Şayet bu konuda üç-beş dakikalık bir çalışma yapılsa hemen olumsuz birçok unsur ortaya çıkar, bu herkes için böyledir, benim içinde…

Bir Kızılcahamamlı olarak yapılan son hizmetleri ve yapılmakta olanları gördükten sonra doğrusu gurur duydum; ancak ben kişinin yaptıklarını takdir ederken öncelikle insani yönünü değerlendirmeye alırım. Bu nedenle Cenab-ı Hakk’a şükürler olsun ki mümtaz şahsiyetlerden oluşan 50 kişilik bir kadro hareketi gerçekleştirdim. Bu hareketi teşkil edenler arasında bakanlık yapmış, milletvekilliği, belediye başkanlığı yapmış, ilim ve irfan sahibi ve de dünya çapında bilim sahibi insanlar var. Bu nedenledir ki Kızılcahamam benim için çok önemli ama şu an itibarı ile değerlendirmeye aldığım başkan Süleyman Acar.. Sayın Acar’ın bilgi ve görgüsünün yanında bir de iyi bir kişiliğe sahip olması, hak ve hakkaniyet üzerinde hareket etmesi, siyaseti hizmet akışının sağlanmasının öbür yanında bırakması, sözünün eri, olaylara bakış açısı itibarı ile son derece azim ve iradeli, pratifk çözüm yolu bulması gibi üstün özelliklere sahip. Hele bir de mütevaziliği yok mu?..

Allah sizi inandırsın hayranlıkla izliyorum ve onunla bir araya gelmekten, karşı karşıya gelip konuşmaktan imtina ediyorum. Milyonlarca lira borçla aldığı bir belediyenin hem borcunu ödemek, hem de hizmet akışında ileri merhalelerde başarı sağlamak hiç de kolay değil. Buraya benim için çok önemli olan bir husus hakkında not düşmek istiyorum: Köylerimizin mahalle unvanları ile anılmasına karşıyım. bilinmelidir ki, ' Köy demek Hürriyet demektir.' Sayın başkanın şehir merkezindeki hizmetleri aliyyul ala, ancak köylerimiz aynı paralelde hizmet almıyorsa üzülürüm.

*** Yaptıklarını ve yapacaklarını ah Kızılcahamam Belediyesinde basın yayın da görev yapan arkadaşlar derleyip toparlayıp bize gönderseler de biz hazırca yayınlayıp Türkiye genelinde yayın yapan haber merkezlerimizde yayınlasak ! Kızılcahamam’a imrenilecek hizmetlerin sağlanmasında emeği geçen başta Sayın Başkan, belediye meclisi üyeleri ve belediye personelinin tamamına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Cenab-ı Hakk, hak ve hakkaniyetten ayırmasın.

 

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.